Hotel Espanol San Nicolas
Hotel Espanol San Nicolas San Nicolás de los Arroyos med 10 rum ligger ungefär 12 minuters gångavstånd från Laguna del Saco. Gästerna som bor på det här hotellet kan parkera sin bil i närheten.
Här bor du 900 meter från Monumento a Enrique Omar Sivori och i närheten av Parroquia Nuestra Señora de Pompeya. På 5 minuters promenad från hotellet finns San Nicolás de los Arroyoss hjärta. Naturälskare kommer att uppskatta närheten till Playadita Club Regatas som ligger mindre än 7 minuters promenad bort. Känn dig i total harmoni med naturen genom att besöka Plaza Martin Fierro, inom 2 km från Espanol San Nicolas i San Nicolás de los Arroyos.
Rummen har luftkonditionering, samt moderna bekvämligheter som plattskärms-TV med satellitkanaler och TV med flera kanaler.
Restaurangen Bleri Panaderia & Cafe erbjuder ett urval av rätter, bara några meter från det här boendet.
- Lokala sevärdheter
- Catedral de San Nicolas564 km
- Casa del Acuerdo144 km
- Monumento al Coronel de Marina Juan Bautista Azopardo556 km
- Instituto Superior de Formacion Tecnica N° 178196 km
- Galeria Mutual Savio398 km
- Monumento a Azopardo576 km
- Jesucristo es el Senor Universal404 km
- Escuela de Bellas Artes y Diseno320 km
- Iglesia Catedral de San Nicolas de Bari374 km
- Templo de la Masonería de San Nicolas331 km
- Flygplatser
- Rosario - Islas Malvinas internationella flygplats82 km
Bekvämligheter på boendet
Beskrivning
- Wi-Fi
På rummet
- Matbord
- Gratis toalettartiklar
- LCD-TV
- Radio väckarklocka
Hotellregler
Vanliga frågor
- 🌇
Hur lång tid tar det att ta sig till centrum från Hotel Espanol San Nicolas?
Det tar 5 minuter till fots att komma från Hotel Espanol San Nicolas till centrum. - ✈
Var ligger den närmaste flygplatsen till Hotel Espanol San Nicolas?
Mellan Rosario - Islas Malvinas internationella flygplats och Hotel Espanol San Nicolas är det 85 km. - 🚗
Kan jag parkera min bil i närheten av Hotel Espanol San Nicolas?
Hotel Espanol San Nicolas erbjuder gästerna privat parkering. - 🕗
Vilken tid checkar man ut på Hotel Espanol San Nicolas?
Gästerna på Hotel Espanol San Nicolas måste checka ut till 11:00. - 💵
Vad är priset för ett rum på hotellet?
Det genomsnittliga priset för ett rum i hotellet är 25$. För särskild information vänligen kontakta hotellets personal.